Už len pár dní…

Vietnam logo 2016Miro Žbirka to má Už len za 22 dní, my už len za pár dní. Tři měsíce od prvního nápadu uběhly jako voda. Už jen pár dní a celý tento sen pár kluků začne opravdu žít. Musíme přiznat, že nás velmi překvapil zájem a pozitivní reakce. Více než 1200 návštěvníků našeho webu je úžasné číslo. Spousta kamarádů a přátel se těší na těch 14 dní skoro jako my. To si nevymýšlím. Říkají nám to. Říkáte nám to. O to více to těší také nás. Rádi se podělíme o naše zážitky. Bude to tak trochu on-line cesta, kterou budete s námi moci prožívat. A věřím, že to bude sranda. 🙂 Hodně z vás už také vyplnilo svůj email, na který posíláme automaticky upozornění na náš nový příspěvek. Vy budete o všem vědět jako první. Psaní a fotky by nemělo být problémem. A pokud to technicky zvládnu, budou také videa.

Pokročili jsme v přípravě na první den ve Vietnamu. Ty další, děj se vůle boží. Máme zajištěný nocleh na první noc uprostřed Saigonu. To je ta fotka v náhledu tohoto článku s majitelem. Uděláme vše pro to, ať si nás pořádně užije. Kousek od hotelu je půjčovna skútrů, kde máme vyhlídnuté Hondy 150, což je maximální obsah, který tam běžně nabízejí. Po příletu půjdeme na nákup cetek, jako jsou sluneční brýle, sandály nebo slamák. Když to oni vozí ve velkém k nám, tak to přece nebudeme tahat od nás k nim. Obchoďáky a kavárny tam jsou na každém kroku. Nákupy, půjčovnu a aklimatizaci by jsme chtěli zvládnout druhý den po příletu.

Musíme se trochu pochlubit. Máme už i trička s krásným potiskem, který vymyslel a zrealizoval Ládík. Holt, Areta umí :-).  Bude to kombinace dvou obrázků, které tady vidíte. Každé pořádné mužstvo má mít svůj dres. Na letišti se v nich budeme myslím vyjímat. Těšte se na fotky.

Vietnam 2016

 

Trasu mám teoreticky načtenou. Je to spousta krásných a zajímavých míst. Chtěl bych se po návratu do Saigonu ještě vydat na jeden menší okruh ke Kambodžkým hranicím. Fotka u jejich hranice bude stát za to. Po cestě jsou vyhlášené tunely z Vietnamské války, které musíme podzemím také prolézt. I ty, Pavle ochranko :-).  Takže po uvodním, cca 1000km, okruhu a návratu do Saigonu, se oklepeme a vyrazíme ještě na menší 350 km trip na západ ke Kambodži.

SLEDUJTE NÁS
Dostal jsem TIP na jednu zajímavou webovku, na které se dá sledovat let našeho letadla a jeho přesná poloha. Ukáže také další informace o letu a letadle. Vše se dá sledovat teprve po jeho odstartování. Na to ještě včas upozorníme. Zatím tedy ten odkaz:

https://www.flightradar24.com/UAE140

VYPLŇTE EMAIL
Vyplňte tady někde vedle článku svůj email. Upozorním vás na každý nový článek ihned po jeho napsání. Pokud nejste zvyklí email moc používat, zkuste to. Je to velmi užitečná věc. A nebojte se, nebudu vás spamovat nějakými zbytečnostmi. Sám to také nemám rád. A nakonec, kdykoliv se můžete jednoduše odhlásit a už vám nepřijde ani písmenko. 🙂

Tolik před odjezdem. V pondělí jdeme na to! A vy pište komentáře, dotazy a pozdravy.

 

 
Komentáře
 1. Chary napsal:

  Dyk jste karviňáci, myslím, že uhlí by u vás neměl být problém v jakékoliv kapse 😉 😉

   
 2. JiriK napsal:

  Zdar borci, dostal jsem se na váš web díky účasti na nedávné přednášce Pavla Suchého v Karviné (která byla mimochodem fantastická a tímto ještě jednou díky za organizaci). Držím vám palce, jste frajeři. Sam hodně cestuju po světě, ale pracovně-obchodně, takže spoustu věcí, co řešíte tak já nemusím, ale jinou spoustu zase jo. Třeba fungovat v Číně na obchodních jednáních 2 týdny v jedněch hadrech by asi bylo nesnesitelné – pro ty Číňany samozřejmě ;-))) Dovolím si par drobných rad z mých cestovatelských zkušeností:

  – Do letadla si určitě vemte teplé hadry. Letecké společnosti šetří se na kdečem včetně topení (vytápění letadla v té výšce něco stojí ). Mrznout (doslova) několik hodin je maras, nehledě na potenciál získaní rýmečky hned na příletu.

  – BACHA v příručním zavazadle na noze, nůžky, cokoliv, co vypadá ostře (na pařáty vozím cvakátko, s tím problém není). Nekompromisně vám to vyhodí bez ohledu na hodnotu. Samozřejmě kapaliny, gely apod., totéž. Dále velkého bacha na power banky. Při odletu z Evropy není problém, ale např. v Číně se smí letadlem vozit jen do určité kapacity. Ve Vietnamu to může být podobné, takže při odletu potenciálně hrozí nutnost ponechání tam.

  – Nezapomeňte na živočišné uhlí. Na tropickou srágoru nic jiného než uhlí a hladovka nefunguje.
  Tož tak to mě jen tak napadlo při pohledu na váš seznam. Sorry, pokud vše už dávno víte ;-))) Držím palce a těším se na další raporty!

   
  • Ahoj Jirko, ty jsi se teda rozepsal :-). Jawa byla fajn a jsme rádi, že se tolika lidem líbila. Chystáme další akce.
   Teplé hadry a uhlí je dobrá připomínka k přežití. Jíst se tam chystám úplně všechno, od brouků po hady, tak si je budu nakládat na uhlí.
   Jinak nějaké šampony, gely, mýdla apod. nebereme. Jedeme na smraďocha.

    

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.