VIETNAM   T R I P    

Stránky o přípravě a cestě šesti Karviňáků v březnu roku 2016 do 9000 km vzdáleného Vietnamu v sedle skútru, rikši, kola a možná i vlakem.

Chcete poznat, jaké může být cestování pro nás exotickou zemí bez cestovky, mezi obyčejné Vietnamce a Vietnamky, po jejich vesnicích, plážích i horách, a to s minimálními náklady? Pak sledujte tyto stránky.

Na začátku stačí chuť něco podniknout a mít pár dobrých kamarádů, kteří se pro věc nadchnou. Však ono to vždy nějak dopadne. Nějak.

Žijte život, který byste chtěli vyprávět. Na těchto stránkách chceme vyprávět kousek toho našeho. 

Jak říká můj přítel Igor Brezovar... lepší je být na cestách mezi dobrými, chudými, příjemnými a skromnými lidmi, než se doma honit za penězi a čekat na smrt.

A jak to máte Vy?

Bude to Saigon!

hocimin

Plán naší akce

Vlakem odjet do Prahy a pak dále letadlem přes Dubaj do Saigonu. V Saigonu si půjčit skútry. Na skútrech projet jižní Vietnam, což by mělo být asi 1500 km. Navštívit zapadlé vesničky, poznat obyčejné Vietnamce a jejich zvyky a kulturu. Nakonec vše oslavíme noční pařbou v Saigonu. Za tím vším je ale hlavní cíl. Zažít legraci a dobrodružství.

Naše mužstvo

Ládík
Ládík
kouč

Ládík je z mužstva nejstarší. Tudíž nejmoudřejší a nejzkušenější. Bude mít na starosti udržet klid a mír v mužstvu. Také na motorce jezdí z nás nejdéle.

Radek
Radek
komplikátor

Radek je vyhlášený tím, že se kolem něho pořád něco děje. Většinou to bývá větší či menší destrukce čehokoliv. Ať se bude dít cokoliv, nikoho to nepřekvapí.

Martin
Martin
servisman

Martin klame svým tělem. Je to malý velký muž. V naší výpravě bude něco jako Richard Hammond z Top Gearu. A můžeme od něho očekávat velké činy.

Pavel
Pavel
průvodce

Pavel přišel s nápadem na tuhle akci. Jeho úkolem bude najít zajímavá místa a mužstvo Vietnamem provést. Důležité bude také dovézt mužstvo v kompletní sestavě zpět domů.

Roman
Roman
průzkumník

Roman je z mužstva nejmladší a také nejrychlejší. Proto bude chtít využít svých předností a bude vysílán do neznámých míst jako průzkumník.

Pavel
Pavel
ochranka

Pavel vzhledem ke své velikosti bude zajišťovat bezpečnost mužstva během cesty. Díky němu se nikoho a nikam nebojíme. A pokud se přece jen bude mužstvo bát, přijde Pavlova chvíle.