Plán naší cesty

V první řadě jsme se museli rozhodnout, do které části Vietnamu chceme. Volba padla na jižní část s příletem do Ho Či Minova Města. Dříve se mu říkalo Saigon a my mu tak budeme říkat. Už ten název slibuje mnohé, proto ho používáme raději než složité HCMM. Budeme hledat zajímavá místa v okruhu do 1500 km se startem i cílem v Saigonu, do kterých se dá dojet na skútru.

Než vše zažijeme sami, musíme se poučit od jiných, kteří již více či méně Vietnam projeli. Zatím si tady dáme odkazy na zajímavá místa popsaná jinými cestovateli. Později vše doplníme našimi zkušenostmi.

HotelQuickly  - last minute booking aplikace pro mobil. Funguje v celé Asii. Pokud do aplikace vložíte kód EVESY, dostanete 300 Kč kredit. Ukazuje ceny, ceny a místo hotelů.

  • Město Hoi An je příkladem dobře zachovaného jihoasijského obchodního přístavu z 15. – 19. století. Jeho budovy reflektují místní i cizí vlivy, které se zde zkombinovaly a vytvořily tak unikátní památku.
  • Návod jak přežít Saigon
  • Tunely u Cu Chi - tyto pěší tunely představují nejen významnou památku na války, jež Vietnam utrpěl v druhé půli 20. století, ale jsou i pozoruhodným stavebním počinem. Jedná se o důmyslnou asi 200 km dlouhou síť tunelů, které byly používány za války proti Francouzům a pak zejména za americko-vietnamské války.
  • Město Dalat - leží mimo turistické trasy. Jedno z nejbohatších a nejcharismatičtějších měst v jižním Vietnamu.